Firma Geçmişi

Bss Yazılım

BSS YAZILIM MÜHENDİSLİK ve DANIŞMANLIK firmamız özellikle faaliyet gösterdiği Oluklu Mukavva, Ofset Ambalaj, Ofset Baskılı Çanta, Kağıt Üretim, %100 görüntü işleme ile Levha Sayım ve Dijital Otomasyon Sistemi (IOT) ve 2023 yılında geliştirmeye başladığımız  Matbaa,  Metal Ambalaj, Ahşap Ambalaj, Plastik Ambalaj, ile katma değeri yüksek ERP Yazılım, Danışmanlık, Otomasyon ve Görüntü İşleme Ürünlerini Yurt içi ve Yurt dışında pazarlayarak firmamızın ve ülkemizin gelişmesine katkıda bulunmak ve hizmet verdiği sektörlere en üst seviyelerde fayda sağlamaktır. Tüm bu çalışmaları ise kendine güveni üst seviyelerde ve mutlu bir ekiple başarmaktır.

Konusunda uzman ekibimizle, faaliyet gösterdiğimiz sektörlere sunduğumuz, detaylı, esnek , teknoloji değeri yüksek ve derin analiz içeren çözümlerimizle yurt içinde ve özellikle de yurt dışında sürekli rakiplerimizden farklılaşarak lider bir kuruluş olmaktır.

blank

Nasıl Başlamıştık...

1991

1991 yılında o dönemin en büyük telekomünikasyon firmalarından biri olan TET MÜHENDİSLİK firması çatısı altında Kurumun ilk bilişim sektörüne girişi sağlandı. Özellikle ilk yıllar donanım konusunda faaliyete başlandı.

01

1994 yılında yoğunlaşan bilişim faaliyetleri çerçevesinde TET BİLGİSAYAR kuruldu ve artık tüm bilişim faaliyetleri bu firma çatısı altında yürütülmeye başladı. Donanım alanında ve ticari programlarda da Türkiye’nin en büyük firmalarının ana dağıtım kanalları olduk. Ayrıca ilk kendi yazılımımız olan teknik servis ve cihaz satış programlarının yazılım çalışmalarına başlandı. Bunun yanı sıra yaptığı ar-ge çalışmaları ile sürekli ön planda olan TET GRUP firmalarımız Türkiye’deki ilk dahili çağrı cihazı, pager sistemli oto alarm cihazı ve İlk şef sekreter gibi bir çok ilke de imzasını atmıştır.

02

1994

1997

1997 yılında ikinci bilişim firmamız olan TET YAZILIM firması ve kurulan diğer iki yeni firmayla 5 şirket olarak TET ŞİRKETLER GRUBU oluşumu gerçekleşti. Aynı zamanda teknik servis yönetimi konusunda Türkiye’nin ilk teknik servis yönetim programı hizmete sunuldu. Isıtma ve soğutma sektöründe ,Alarko-Baymak-Buderus-Viessmann-Vailant gibi , Fotokopi sektöründe Mita, Minolta, Toshiba, Panasonic, Rex Rotary gibi ülkemizin en büyük kurumlarının Tüm Türkiye çapındaki servis ve satış ağlarının yönetiminde önemli rollar oynadı. Bunun yanı sıra Beyaz eşya, otomotiv gibi bir çok farklı sektörde de uzun yıllar lider olarak çalışmalarına devam etti.

03

1999 yılında Kendi alanında Türkiye’nin en büyük yazılım şirketleri arasına giren Firmamız kurumsallaşma çalışmalarını son derece büyük hassasiyetlerle tamamlamış ve sektörlere özel geliştirdiği çözümlerle tamamen çözüm odaklı ve aranan bir firma haline gelmiştir. Bunun yanı sıra Yazılım Market firmasının da tüm faaliyetlerini kendi bünyesine ekibiyle birlikte dahil etmiştir.

04

1999

2000

2000 Yılında TET BİLGİSAYAR firması ile gruptan ayrıldıktan sonra , ilk oluklu mukavva ambalaj serüvenimiz başlamış ve Türkiye’de geniş tabana hitab edecek ilk analiz ve yazılım çalışmalarına başladık. Kısa bir zaman sonra yapılan detaylı analizlerle ilk önce Oluklu mukavva ve akabinde de Ofset ambalaj sektörüne ERP çözümleri üretmeye başladık.

05

İlk etapta MS-DOS ortamında hazırlanan ERP yazılımımızı özellikle 2000 yılından itibaren popüler hale gelen Windows yapısına dönüştürmek için 2002 yılında başladığımız DOS altındaki ERP’miz 2004 yılında Windows ortamı için yeniden yazılarak hayata geçirildi. Sektörün büyüklüğünün ve faaliyet gösteren firmaların farklı ölçeklerde olmasını avantaja çevirmek hedefi ile ,elinde çantası olan pazarlamacıdan bu işi en üst seviyede yapan büyük fabrikalara hizmet verecek boyutlarda 3 farklı ürünle(win-oluklu, win-ofset, ve Tetworks ) ve son derece yoğun bir ilgiyle çalışmalarımıza devam ettik. Kısa bir zaman içinde ise sektörde açık ara lider konuma ulaştık.

06

2004

2010

Artan müşteri sayımız ve genişleyen ekibimizle sektörde son derece hızlı ilerlemeye devam eden firmamız yeni kurduğu Teknoloji firması BSS YAZILIM ile faaliyetlerine devam etmektedir. BSS ilk yurt dışı satışını Bulgaristan’a yapmış ve multi language yapısındaki ERP ürünümüzü tamamen kiril alfabesine çevirerek hizmetlerine yurt dışında da devam etmiştir. Bunun yanı sıra düşen kar marjları ve artan rekabet ortamları firmalarda ciddi maddi kayıplara yol açmış ve data’nın çok fazla önemli hale geldiği bir ortamda doğru veri analizleri ve kullanıcı hatalarını ortadan kaldırmak için çözümler talep etmeye başladılar. BSS YAZILIM olarak biz de özellikle en önemli veri kaynaklarından biri olan makine üretim verileri için plc otomasyon ürünümüzü geliştirmeye başladık. YTÜ ve İTÜ’de uzman hocalarla otomasyon ürünümüzü hayata geçirdik.

07

Oluklu mukavva, Ofset ve Kağıt üretim-satış yönetimi ERP sistemlerinde sektördeki Pazar payını %70’lere çıkaran firmamız sektöre kazandırdığı otomasyon çözümlerine ilave olarak, ilk defa Türkiye’de geliştirdiği %100 görüntü işleme yöntemi ile çalışan levha sayma makinesini geliştirip, müşterilerinin hizmetine sundu. Patenti de firmamıza ait olan bu ürünümüz farklı kategoriler içinde geliştirilmeye müsait bir şekilde geliştirilmiştir.

08

2014

2016

Özellikle bazı müşterilerimizin hem oluklu hem ofset , hatta sadece kutu ambalaj faaliyetlerinde bulunmaları birbirinden farklı üç sektörün çalışmalarını birleştirme ihtiyacını ortaya çıkardı. Dolayısı ile bu çerçevede ciddi bir yazılım ar-ge çalışması yaparak üç programın tüm modül çalışmalarını son derece hızla geliştirerek Win-Project ERP ürünümüzü müşterilerimizin hizmetine sunduk ve son derece yoğun bir şekilde kullanım gerçekleşmiştir.

09

2019 yılında Kurumsallaşma anlamında tüm birimleri ile adeta seferberlik başlatan firmamız, 2018 yılından itibaren geliştirmeye başladığı Win-premium ERP ile dünyada ambalaj sektöründe faaliyet gösteren tüm firmalara hizmet vermek üzere güçlü bir alt yapı çalışması yapmaya başlamıştır. Bunun yanı sıra yeni kurulan MOBUY mobil firmamızla yeni geliştirdiği B2B,web ve mobil çözümleri ile ürettiği ürünlere yüksek katma değer katmak gayreti içerisinde olmuştur.

10

2019

2021

Win-premium ürünümüzün çalışmaları devam ederken bir yandan da MOBUY firmamızla tüm barkod çalışmalarımızı on-line ve off-line olarak mobil platforma taşıdık ve Winproject ERP ürünümüz ile tam entegre çalışır hale getirdik, Aynı zamanda tüm web, mobil ve B2B ürünlerimiz de aynı şekilde winproject ile entegre çalışır hale getirilmiştir. Bu ürünlerimiz aynı zamanda Premium ürünlerimizin de ana alt yapısını oluşturan ürünlerimizdir .Bunun yanı sıra otomasyon tarafında da endüstri 4.0 çerçevesinde plc yapısından intelligent i/o kart yapısı ile daha kolay ve ekonomik yönetilebilir çözüm çalışmalarını tamamlamıştır.

11

2020 yılında patlayan ve tüm dünyayı kasıp kavuran pandemiye rağmen büyüme sürecini hızla devam ettiren firmamız 2023 yılı itibarı ile oluklu mukavva ve ofset ambalaj sektöründe firma sayısı itibarı ile sektörün %90’nına hizmet vermeye devam etmektedir. 5 yıldır geliştirdiğimiz ve en son teknolojilerle ortaya çıkan win-premium ürünümüz ile Artan müşteri sayısı ve portföyüne kattığı yeni sektörler ile (metal ambalaj, karton çanta, kraft çanta, matbaa, plastik ambalaj, pe bazlı ürünler, bardak, fast food v.b.) hizmet vermeye devam etmektedir. Özellikle 2023 yılı yurt dışı hedefinde çıtayı yükseğe koyan firmamız, sunduğu tüm hizmetlerini %100 kendi bünyesinde geliştirmektedir.

12

2023

2023+

Sektörde Büyümeye Devam Ediyoruz...

13
tr_TRTurkish