ERP Çözümleri

Gerek potansiyel müşterileri, gerekse mevcut müşteriler için yapılacak tüm yerinde ziyaret aktivitelerinin girildiği bölümdür. Müşteri ziyaret sebeplerini tanımlayabilir, ziyaret edile müşterilerden alınan numune takiplerinin yapılabileceği bir bölümdür. Bunun yanı sıra müşterinin yapacağı potansiyel satınalma ürün gruplarını ve müşterinin bu ürünleri kullanım kapasitelerinin tanımlanacağı bir bölümdür. Satıcı ziyaret performans analizlerinizi bu bölümü etkin kullanarak son derece sağlıklı bir şekilde yapabilirsiniz.

Otomatik ve manuel çalışan maliyetleme sisteminde ofset ,oluklu mukavva, karton çanta,zarf,etiket,kraft çanta, karton bardak, burger kutuları , metal ambalajlar gibi bir çok farklı ürünler için öngörü ve gerçekleşen maliyetleri kayıt altına alıp takip edebilirsiniz. Maliyeti yapılan ürünleri ise topluca teklif formuna aktarıp, teklif takibini son derece etkin bir şekilde yapabilirsiniz. Kabul edilen, reddedilen veya beklemede olan teklifleri de etkin bir şekilde takip edebilirsiniz. Kabul edilen teklifleri ise otomatif siparişe dönüştürebilirsiniz.

ERP sistemimiz üzerinde mobil android el terminalleri ile bobin depo, yarı mamul depo, safiha ebat depo, karton ebat depo, proses bazlı depo, hammadde ve yardımcı malzeme depolarını sayım modülleri ile aktif ve etkin takip edebilirsiniz. Bunun yanı sıra tüm depo işleyişlerinde lokasyon,hol,raf numarası gibi takiplerde yapabilirsiniz.

Kabul edilen teklif modülünden otomatik aktarımla ürünler siparişe dönüştürüleceği gibi, manuel de tekliften bağımsız rpt işlerin sipariş girişlerini son derece detaylı bir şekilde yapabilirsiniz. ERP yazılımımız siparişi gerçekleşen ürünlerle ile ilgili otomatik termin verme veya makina doluluk matrisleri ile termin öngörülerinizi etkin bir şekilde yönetebilirsiniz. Müşteri siparişleri ile ilgili tüm dökümanları ise sipariş formu üzerinde kayıt altına alabilrsiniz. aynı zamanda sipariş sözleşmesini de otomatik olarak modül içerisinden müşteriye mail atabilirsiniz. Bu modül üzerinde ayrıca grafik onay, montaj onay ve dış üretim seçenekleri ile onay kurgunuzu şekillendirebilir, siparişlere ait yarı mamul veya hammaddeler için otomatik satınalma sipariş bilgisi oluşturabilirsiniz

Sipariş bazlı ve stok bazlı malzeme talep yapısı ile başlayan ve otomatik verilerle oluşan satınalma havuzlarında (safiha,ebat karton,asetat,selefon,bıçak,klişe vb.)son derece basit ve pratik satınalma sipariş işlemleri gerçekleştirilir. Tedarikçi kartlarına giirilen fiyat listeleri ile satınalması yapılacak malzeme fiyatlamaları da otomatik olarak gerçekleşir. Bununla birlikte MRP üzerinden de otomatik malzeme talep ve satınalma süreçleri etkin bir şekilde işletilir.

ERP sistemimizde oluklu kombine planlama, ofset kombine planlama, ebat kesim planlama, üretim hattı planlama ve sevkiyat planlama olmak üzere 5 farklı planlama modülümüz vardır. Ürün rotasına girilen işlem bazlı veya makine bazlı tanımlamalarla, hem proses iş yükü kuyrukları hem de makine iş yükü kuyrukları oluşur. Planlama operatörleri bu kuyrukda oluşan işleri son derece pratik bir şekilde makinelere üretim planlamalarını gerçekleştirir. Aynı zamanda toplu makine takip ekranlarında da planlanan işlerin makine değişikliklerini de son derece pratik bir şekilde gerçekleştirir

Kombine optimizasyon işlemi ,oluklu ve ofset kombine şeklinde iki farklı yapıda çalışır. Oluklu kombine sisteminde kombine havuzlarına otomatik aktarılan siparişler belirlenen son derece güçlü mühendislik algoritmaları ile eşleştirilerek kombine işlemi gerçekleştirilir. Ofset kombine sisteminde ise birden fazla farklı sipariş belirlenen kontrol kriterleri ile birleştirilerek otomatik üretim kombineleri gerçekleştirilir. Kombine ürün rotasına göre gerçekleştirilen bu operasyonda ister sadece baskıya kadar, istenirse de kesime kadar süreç problemsiz bir şekilde işletilir. Tam bir bulanık mantık yapısında olan bu operasyonar geliştirilen güçlü müğhendislik algoritmaları ile programın en güçlü yapı taşlarından bazılarıdır.

ERP programımızda 4 türlü üretim aşaması mevcuttur. 1- manuel üretim,2- yarı-online üretim,3-digital otomasyon sistemi ile on-line üretim otomasyon sistemi 4-Direk makine ile üretim entegrasyonu. Sistem makinelerin operatör panellerine planlanan siparişlerin tüm üretim süreçlerini etkin bir şekilde takip ettirir. Üretim de oluşan veri girişleri ile arıza-duruş analizler, fire analizleri, makine çalışma performans analizleri, personel ve vardiya çalışma analizleri son derece etkin bir şekilde takip edebilirsiniz

Sevkiyat ve sefer takip sistemi ile, yapılacak tüm sevkiyatların hacimsel olarak verimlilik takibi etkin bir şekilde yapılır. Sevkiyat planlaması yapılmış olan tüm siparişlerin, root yapıları, araç,sefer ve nakliyeci bilgilerinin de etkin şekilde takibi yapılır. Teslim yeri, bölge ve adresleme bilgileri ile de nakliye maliyet yapısı detaylı bir şekilde takip edilir.

ERP yazılımımızda satınalma için, talep onay ,satınalma sipariş onay ve satınalması yapılan ürünlerin GKK(Girdi kalite onay) onay sistemleri etkin bir şekilde kullanılır. Bunlarla birlikte ürün onay, kalıp onay, klişe onay, montaj onay, grafik onay, finans onay ve satış sipariş onay sistemlerimiz de etkin bir şekilde kullanılmaktadır.

ERP yazılımlarımız kendi yazdığımız resmi muhasebe programları ile tam entegre çalışmakla birlikte ,Bununla birlikte Uyumsoft muhasebe programları ile tüm muhasebe kayıtları otomatik aktarımlarla tam entegre çalışma özelliğine sahiptir.Ayrıca 3.taraf yazılımları olan SAP dahil diğer bir çok farklı programla da tam entegre çalışabilmektedir.

Finans modüllerimiz ön muhasebede bulunması gereken tüm modülleri kapsamakla birlikte, Kredi risk analiz takipleri, özet aktif mizan tablosu, borç ve tahsilat yaşlandırma sistemleri, finansal onay yapıları ve son derece detaylı raporlama özelliklerine sahiptir.

Üretimdeki tüm makinelerin periyodik bakım ve arıza takiplerini aktif bir şekilde yapabilirsiniz. Bunların yanı sıra ömürlü malzeme takibi, makine bileşenlerinin oluşturacağı risk gruplarını tanımlayabilir, dışarıda tamir edilen parçaların arıza takiplerini yapabilir, garantili değişen parçaların da garanti takiplerini yapabilirsiniz.

Proses kalite kontrol, girdi kalite kontrol ve üretim kalite kontrol yapılarına dsahip olan kalite yönetim sistemimizde aynı zamanda döf takipleri, proses yapılarına göre yapılacak kalite tanımlamaları yapabilir ve gerçekleşen kalite kontrol kayıtlarını (ÜKK) kalite analiz sertifikaları ile sevkiyat esnasında otomatik müşteriye mail atabilirsiniz.

Bütçeleme modüllerimiz ile firmanızdaki üretim, hammadde kullanım, satış ,gider ve buna benzer bir çok departmanla ilgili bütçe çalışması yapabilirsiniz.

tr_TRTurkish